Satış Sistemi Danışmanlığı

Temel Amaç

İş ortağımızın mevcut veya kurulacak Satış operasyon süreçlerinin analiz edilmesi, Ekip yeterliliğinin ölçülmesi, Raporlama sisteminin kurulması / revize edilmesi, Hedef / Prim Sistemi ölçütlerinin belirlenmesi ve projelendirilmesi gibi çalışmalar sonrasında verimli, sonuç odaklı ve en uygun maliyetli bir satış sisteminin kurulması temel amaçtır.

Proje Çalışma Sistematiği

Durum Tespiti ; Mevcut durumun ekip, hedefler, müşteriler, sektör gibi kriterler göz önüne alınarak belirlenmesini içerir.

Bu amaçla yönetim ve satış ekibinden çalışanlar ile bire-bir görüşmeler yapılacak olup performans değerlendirme kriterleri belirlenecektir.

 • SWOT Analizi ; satış ekibinin güçlü ve güçsüz yanlarınızı belirlemeyi, gelecekte satış geliştirme yönünde fırsatları ve tehlikelere karşı hazırlığın bugünden yapılması hedeflenmektedir.

SWOT analizi 4 adımdan oluşur: 

S
(Strenghts-Kuvvetli taraflar) Şirketin satış odağında güçlü olduğu yanlar neler? Kuvvetli olduğunu yanları bulmak için yetenekler, potansiyeller, pazarlama gücü, finansal gücü, pazardaki deneyimin vb. değerlendirilir. 

W
(Weaknesses-Güçsüz yanlar) Satış sisteminin güçsüz olduğunuz yanlar neler? Mali zorluklar, pazardaki rekabet, yeterli deneyim, personel yetersizliği vb. konular değerlendirilir.

O
(Opportunities-Olanaklar) Satış artışında hangi olanaklar mevcut? Satış rakamlarını büyütme olanakları, müşteri ilişkilerinin sağladığı güç, mali destekler vb. değerlendirilir.

T
(Threats-Tehlikeler) Satış tarafında gelecekte hangi tehlikeler bekliyor? Satışların düşmesi olanakları, en değerli personeli kaybetme riski, müşterilerinizi rakip şirkete kaptırma riski vb. değerlendirilir.

 • Gerekliliklerin Belirlenmesi ; Bu analizler sonrasında iş ortağımız için en uygun satış gelişim formülleri üretilir ve farklı alternatifler olarak hazırlanır.
 • Detaylı Raporlama ; Hazırlanan farklı çözüm ve gelişim alternatifleri detaylı bir sunum ile aktarılır. Bu sunum her alternatif için bir maliyet fizibilitesi, zaman planı ve beklenen satış / karlılık tahminlerini de içerecektir.
 • Sistemin İşleyişinin Sağlanması; Karar verilen satış sistemi gelişim önerisine bağlı olarak süreç baştan sona kurgulanır ve gerekli tüm adımlar hızla atılır ve tüm süreç yönetilir.

BİZLE GÖRÜŞMEDEN EĞİTİMİNİZE KARAR VERMEYİN

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com